Biologiczne Oczyszczalnie Ścieków

www.energo-system24.pl

Oczyszczalnie Ekologiczne

Oczyszcz Marseplast

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE EKOLOGICZNE

Oczyszczalnie ekologiczne to najbardziej klasyczne, stosowane od wielu lat rozwiązanie. Są to urządzenia niezwykle skuteczne. W działaniu nieco przypominają oczyszczalnie biologiczne, z tym, że procesy tlenowego i beztlenowego oczyszczania zachodzą tutaj w oddzielonych obszarach. Pierwszy (beztlenowy) etap oczyszczania odbywa się w przepływowym osadniku gnilnym. Powstające osady są miejscem bytowania mikroorganizmów beztlenowych i podlegają prowadzonym przez nie procesom fermentacji. Sedymentacja cząstek stałych(powstawanie osadu) jest procesem na tyle powolnym, że usuwanie powstającego w jej wyniku osadu wymagane jest tylko raz na dwa lata. Na wyjściu z osadnika zamontowany jest filtr doczyszczający, który zapobiega przedostawaniu się osadów do pozostałych elementów systemu. Z osadnika ścieki przechodzą do kolejnej strefy oczyszczania jaką jest drenaż rozsączający, gdzie zachodzą tlenowe procesy biologiczne prowadzące do neutralizacji ścieków. W wyniku tych procesów następuje rozkład substancji organicznych na nieszkodliwe dla środowiska związki nieorganiczne. Dzieje się to w sposób całkiem przyjazny dla środowiska i naturalny, dzięki czemu oczyszczona woda może swobodnie przesączać się do wód gruntowych, nie stwarzając ryzyka ich zanieczyszczenia.

Zalety oczyszczalni ekologicznej:

- Urządzenie nie wymaga zasilania energią elektryczną,

- W codziennym użytkowaniu oczyszczalnia jest bezobsługowa (obsługa ogranicza się do wybierania osadu z osadnika raz na dwa lata i stosowania preparatów bakteryjnych raz na 1-2miesiące),

- Oczyszczalnia podczas pracy nie emituje dźwięków i przykrych zapachów,

- Nasze oczyszczalnie można z powodzeniem montować w nietypowych lokalizacjach np. pod ciągami komunikacyjnymi.

OCZYSZCZALNIE Z DRENAŻEM TUNELOWYM

Tunele filtracyjne pozwalają zastąpić klasyczny układ drenażu na podsypce żwirowejprzez układ niewymagający dodatkowych surowców poza tunelami filtracyjnymi.2 oczyszczalniaTechnologia oczyszczania ścieków składa się z dwóch etapów:I etap – podczyszczanie w warunkach beztlenowych (osadnik gnilny), II etap – doczyszczanie w warunkach tlenowych w gruncie z udziałem bakterii tlenowych.Tunele filtracyjne Grafa wykorzystane są w drugim tzw. tlenowym etapie oczyszczania ścieków. Są one atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego rozsączania ścieków na podsypce żwirowej znacznie redukując długość i powierzchnię systemu rozsączania. Zmniejszają powierzchnię budowy oczyszczalni nawet czterokrotnie. Duża powierzchnia infiltracyjna tuneli oraz znakomite warunki tlenowe pozwalają na wysokie parametry redukcji zanieczyszczeń. Zaletą tego systemu  jest również duża pojemność retencyjna (300l/szt) oraz wytrzymałość na obciążenia do 3,5 t/m2  co pozwala na instalację drenażu na obszarach przejezdnych dla samochodów osobowych. Tunele instaluje się bezpośredni w gruncie rodzimym co czyni instalację prostą i szybką w montażu. Inwestycja w Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków z tunelami filtracyjnymi nie podwyższa kosztów jej wykonania w porównaniu z innymi rozwiązaniami - drenaż tradycyjny czy na pakietach W-BOX.

OCZYSZCZALNIE Z DRENAŻEM TRADYCYJNYM9 tradycyjna

Zasada działania.
Ścieki bytowe doprowadzane są do zbiornika gnilnego, gdzie ulegają sedymentacji zawiesin opadających, flotacji tłuszczów i piany fermentacyjnej oraz fermentacji zgromadzonych osadów.
 Częściowo oczyszczone ścieki przepływają przez filtr doczyszczający i zostają skierowane do studzienki rozgałęźnej, która dzięki swojej konstrukcji zapewnia ich równomierny rozpływ do nitek drenażowych i do złoża rozsączającego,
 gdzie odbywa się końcowy proces biologicznego oczyszczania przy udziale bakterii tlenowych.
 Ścieki rozsączane za pomocą rur perforowanych przesiąkają przez warstwy gruntu, w których następuje  proces biologicznego rozkładu na substancje mineralne, które ostatecznie przenikają do wody gruntowej.
 Układ napowietrzająco-wentylacyjny systemu działa dzięki grawitacyjnemu przepływowi powietrza w wyniku powstałej różnicy ciśnień między kominkami napowietrzającymi, a wylotem odpowietrzenia kanalizacji wewnętrznej, który jest odprowadzany ponad dachem budynku.

OCZYSZCZALNIE Z OSADNIKIEM TRZYKOMOROWYM

Oferujemy Państwu Przydomową Oczyszczalnię Ścieków -kompletny zestaw do oczyszczania ścieków gospodarczo-bytowych,SK1pochodzących z gospodarstw indywidualnych. Osadniki gnilne oczyszczalni są wykonane zgodnie z normą PN-EN 12566-1, są cechowane znakiem CE i posiadają certyfikat zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Zarządzania Środowiskowego zgodnie z wymaganiami norm: PN-EN ISO 9001: 2009 i PN-EN ISO 14001:2005. Spełniają wszystkie wymogi przepisów ochrony środowiska, są tanie w zakupie i eksploatacji. Oczyszczalnia działa na zasadzie drenażu rozsączającego, ze wstępnym oczyszczeniem ścieków w osadniku gnilnym. System składa się z osadnika gnilnego trzykomorowego PP z filtrem keramzytowym lub filtrem siatkowym PE, studzienki rozdzielczej PP, rur rozdzielczych PP-B, rur rozsączających PP-B i przewodów wentylacyjnych PP-B zakończonych wywiewkami oraz geowłókniną.

KORZYŚCI Z UŻYTKOWANIA I ZALETY OCZYSZCZALNI SK:
-Wszystkie elementy oczyszczalni wykonane są z materiałów takich jak PP, PE i PP-B o doskonałej trwałości i odporności chemicznej.
-Trzykomorowy Zbiornik z PP wyposażony jest w filtr z Keramzytu lub siatkowy z PE zapewniający wysoką redukcję zawiesin.
-Rury rozsączające z polipropylenu PP-B o bardzo wysokiej wytrzymałości SN 8 kN/m2, odporne na uszkodzenia, niską temperaturę.

Kompletna oferta! W składzie oczyszczalni znajdują się również kształtki- kolana elastyczne umożliwiające połączenie rur rozdzielczych, rozsączających i wentylacyjnych. Wypukła zielona pokrywa w zbiornikach oraz studzience rozdzielczej pozwala na łatwą kontrolę i ładnie komponuje się z zielonym otoczeniem np trawników. Doskonały sposób na oczyszczanie ścieków dla domków jednorodzinnych! Nie wymagają żadnych form zewnętrznej energii zasilającej. Opróżnianie osadnika z osadów przy standardowym użytkowaniu wykonuje się z częstością raz na 2 lata. Możliwość zastosowania oczyszczalni w różnych warunkach topograficznych oraz gruntowo-wodnych. Mała powierzchnia pod budowę oczyszczalni ścieków.

Zachęcamy do zakupu! W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji i zawsze służymy pomocą.

 

          Energo-System
             Przyłęk 30c
       64-300 Nowy Tomyśl

          tel: 535-353-219,
          tel: 605-764-773

     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 ZAPEWNIAMY

 

 Partnerzy2